Blog Page Title

Vaser Liposuction

liposuction

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction günümüzdeki en etkili, en gelişmiş ve en yeni liposuction yöntemidir. Temel mantığı klasik liposuction mantığına dayanır fakat uygulamada ultrason (ses dalgası) enerjisi kullanılması etkinliği yükseltmektedir.

Klasik Liposuction ile farkları

  • Vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction yönteminde görülmesi olası olan dalgalı yüzey görünümü ile bu yöntem sonrasında karşılaşılmamaktadır.
  • Vaser sadece yağ hücrelerini hedef aldığı için diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi) zarar vermemektedir.
  • Diğer yöntemlere oranla çok daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülmektedir. Böylece hastalar daha hızlı bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedirler.
  • Vaser liposuction ile ultrasonik ses dalgaları kullanıldığı için, alınan yağlar ve içindeki kök hücreler zarar görmez. Böylelikle istendiği takdirde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu yapmak için de kullanılabilirler.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vücudunuzdaki bölgelerde veya yüzünüzde perhiz ve egzersiz ile yok olmayan dirençli yağlar varsa Vaser Liposuction teknolojisi idealdir. Çünkü yağ dağılımınız bazı bölgelerde orantısız bir görünüme neden olabilir.

Diyet ve sporla bölgesel incelmeyi sağlamak çoğu kez mümkün olmayabilir. Vaser liposuction vücudunda inatçı yağlar bulunan her yaştan yetişkin için birçok bölgede etkin bir şekilde uygulanabilmektedir.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelerde Uygulanır?

İstenmeyen yağların biriktiği her bölgeye uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, basenler, diz içleri, sırt, karın, bel ve göğüsler ve gıdı bu bölgelere örnektir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction yönteminde cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerini hedef alarak etki eden ultrasonik ses dalgası ile sıvılaştırılır. Cilt yüzeyinden ayrılarak parçalanan yağ hücreleri, ince kanüllerle çekilerek vücuttan alınır.

Karın yağı illustrasyon

Vaser Liposuction İçin Nasıl Anestezi Yapılır?

Uygulanacak alan az ise lokal anestezi ve ilave olarak hafif sakinleştiricilerle bu işlem gerçekleştirilebilir. Çok geniş alanlarda ya da birden fazla bölgede uygulanacaksa genel anestezi tercih edilebilmektedir.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İşlem sonrası 2-3 hafta süreyle korse kullanmak alınacak verimi arttırmaktadır ve sonrasında daha sağlıklı bir sıkılaşma sağlanır.
  • Bol sıvı tüketilmesi, ödemin hızla yok olması ve yağ hücrelerinin vücuttan daha çabuk uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.
  • Düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme gibi unsurlara dikkat edilmezse fazla kilo alımı gerçekleşebilir ve tekrar bölgesel yağlanmalar meydana gelebilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Uygulamayı takiben 3-4 saatlik bir istirahat sonrası hasta klinikten çıkılabilir. 1-2 gün sonra banyo yapabilir. Birkaç gün içinde de rutin hayatına dönebilir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction uygulamasını fiyatlandırırken, uygulama yapılacak bölge sayısı ve bölgelerin durumuna göre karar verilmesi gerekecektir.

Vaser Liposuction Zararlı mı?

Vaser liposuction vücut şekillendirme amacıyla kullanılan en güvenilir ve en etkili yöntemdir. Deneyimli uzmanlar tarafından, yeterli donanım ve hijyene sahip bir sağlık merkezinde yapıldığı takdirde operasyonun herhangi bir zararı söz konusu olmaz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vaser liposuction ne kadar sürer?

İşlem süresi uygulama yapılacak alanın sayısı ve özelliğine göre değişiklik gösterir. Genellikle 1-2 saat kadar süren bir operasyondur.

Emzirme döneminde vaser liposuction yaptırılır mı?

Hamile ya da emziren kişilerde Vaser Liposuction işlemi uygulanmaz. Bu dönemlerin sona ermesinin ardından sağlıklı beslenme ve egzersiz ile fazla kilolardan arındıktan sonra uygulanması tavsiye edilir ve kalıcı olarak ideal sonuçlar alınır.

Vaser liposuction ağrıya neden olur mu?

Vaser Liposuction uygulaması boyunca ve sonrasında acı hissedilmez. Eğer herhangi bir şekilde ağrı hissedilirse lokal anestezi ya da basit ağrı kesicilere başvurulabilir.

Vaser liposuction her yaşta yapılabilir mi?

Herhangi bir sağlık engeli bulunmayan her yaştaki yetişkin için uygulanabilecek bir vücut estetiği yöntemidir.

Vaser liposuction etkisini ne zaman görürüm?

Hastaların birçoğunda işlemin etkileri hemen görünür hale gelir. Yaklaşık 5-6 hafta sonra ise uygulama alanlarındaki sonuçlar tam olarak kendini gösterir.

Vaser liposuction etkisi kalıcı mıdır?

Vaser Liposuction ile yağ hücreleri, kalıcı olarak uzaklaştırılır. Dolayısıyla, doğru şekilde uygulandığında işlemin sonucu kalıcıdır. Aşırı kilo alımı haricinde vücut şekliniz tekrar deforme olmaz. Kilo alındığında ilgili bölgelerdeki yağlanma, daha az seviyede görülür.

Vaser liposuction daha çok kilo almaya neden olur mu?

Vaser liposuction bir kilo verme yöntemi olmamakla beraber, kilo alımına sebep olmaz ve alınan yağ miktarı ile paralel bir ağırlık kaybına neden olur.

Vücut sağlıklı beslenme ve egzersiz ile desteklenmediği takdirde tekrar kilo alımı gerçekleşebilir.

Vaser liposuction sonrasında korse gerekir mi?

Operasyon sonrası 2-3 hafta kadar korse kullanılması daha sıkı ve doğal bir görünüme ulaşmak için tavsiye edilir.

Kullanılacak olan özel korseler medikaldir ve kıyafetin altından belli olmaz. Yaz ve bahar dönemlerinde, mevsime özel hava aldıran korseler kullanılır.

Vaser liposuction tekrarlanabilir mi?

Vaser Liposuction işlemi gerek duyulduğu takdirde ve hastanın durumuna bağlı olarak tekrarlanabilir bir işlemdir. Operasyonun yinelenmesi konusunda mutlaka bir uzman hekimin görüşüne başvurulmalıdır.

Boyun (gıdı) için vaser liposuction yapılır mı?

Vaser liposuction yöntemi ile sadece yağ dokuları hedef alınarak cilde ve diğer dokulara zarar verilmediğinden dolayı, boyun ve gıdı bölgesi gibi hassa alanlarda rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir.

Vaser liposuction iz bırakır mı?

Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak uygulanan bu yöntemde minimum cerrahi müdahale söz konusudur. Operasyon sonrasında, vücudunuzda belirgin bir iz kalmaz.

Uygulama yaklaşık üç dört milimlik küçük deliklerle yapılır ve sonrasında üzerlerinde küçük çizgi halinde kalan izler zaman içinde giderek yok olur.

Vaser liposuction’da ses dalgaları cilde zarar verir mi?

Vaser Liposuction doku seçici özelliği olan yani diğer dokuları koruyarak sadece yağ dokularını hedefleyen bir özelliğe sahiptir.

Bu sayede cilde ve boyun ve kol gibi hassas bölgelere zarar vermeden yağları ortadan kaldırmaya uygundur.

Vaser liposuction asimetrik görünüme neden olur mu?

Vaser liposuction vücuttaki birikmiş yağ dokusunun dağınık dağılımını düzenleyerek simetrik, doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pendik lazer epilasyon burun estetigi burun estetigi pendik lazer epilasyon