Fraksiyonel Lazer

fraksiyonel-lazer

Akne, Leke, Yara İzi ve Anti-Aging Tedavisi

Güneş hasarı, akne izleri ve yaşa bağlı cilt hasarlarının, fraksiyonel lazer teknolojileri ile tedavi edilmeye başlanması son 3 yıldır dünyada yükselen bir trend. Bu çeşit lazer teknolojileri ile tedavinin etkinliği yüzdeki problemlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Fraksiyonel CO2 lazerlerin en büyük özelliği, anti-aging ve kırışıklık tedavilerinde tüm tıp otoriteleri tarafından altın standart olarak kabul edilmeleri. Bu tedavilerin iyileşme süreleri ve yüzde oluşan kızarıklıkların tamamen kaybolması sadece 3-4 gün sürüyor.

Özellikle gençlikten gelen akne izleri, leke problemleri ve kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemdir. Hatta ciddi zarar görmüş ciltler için bile büyük gelişmeler vaadediyor.

Hasarlı Bölgeyi Seçer ve İyileştirir

Bu lazer cildin üst tabakası olan epidermise hasar vermez. Fraksiyonel olarak yani cildin en üst tabakasındaki hasarlı alanları seçerek tedavi edebilmekte, böylece hem epidermiste hem de dermiste tedavi sağlamaktadır. Bu tedaviden sonra iyileşme dönemi de çok kısadır.

Epidermiste akne izi, kırışıklık, vücut çatlakları gibi yüzeyel hasarlı bölgeleri buharlaştırırken, dermal tabakadaki ısı ile kolajenin boyunu kısaltarak daha gergin bir görünüm ortaya çıkartır.

Fraksiyonel CO2 lazer, cildin yüzey katmanları içinde suyu buharlaştırarak cildi ısıtır ki, bu da yeni kolajen üretimini destekler. Cildin epidermal tabakasının hasarlı bölümleri de hassas ve kontrollü bir şekilde tedavi edilebilir. Bu yoğun tedavi yüzeydeki ve derin kırışıklıkların, çizgilerin görünümünü azaltır; bazılarını da tamamen yok eder. Leke problemlerindeyse yüz, boyun ve el üstünde güvenle kullanılabilir. Dudak kenarları, göz çevresi ve hatta göz kapakları gibi hassas bölgelerde de güvenle kullanılabilir.

Merak Ettiğiniz Konu Hakkında Bilgi Almak için Lütfen 0530 146 95 45-0216 354 55 57 nolu Telefonlardan Bize Ulaşınız…

pendik lazer epilasyon burun estetigi burun estetigi pendik lazer epilasyon