Blog Page Title

Migren Ameliyatı

migren-ameliyati-sonrasi

MİGREN AMELİYATI İLE KRONİK BAŞ AĞRILARINA KESİN ÇÖZÜM

Günlük yaşanan stresler, uyku düzeni, sigara kullanımı, alkol gibi madde bağımlılıkları, alışkanlıklar ve nedeni bilinmeden ortaya çıkan ataklarla seyreden, auralı ve aurasız olarak iki tipi bulunan migren; kişileri bezdirmekte, kişinin gün içerisindeki eylem ve hareketlerini etkilemektedir. Ağrı kesici ilaçlarla migren nöbetleri durdurulmak istense bile bundan sonuç alınamaz. Bu yöntem migren için tedavi edici değil geçici bir iyilik hali sağlar. Migren ameliyatı ise migren hastası bireyler için umut teşkil etmektedir.

Ülkemizde daha çok İstanbul’da gerçekleşen migren ameliyatlarını sadece birkaç alanında birçok başarıya imza atmış doktorlar tarafından yapılıyor. Migren ameliyatları kişinin içerisinde bulunduğu bu zor durumdan kurtulmada en son çare durumundadır. Fakat; ameliyatın gerçekleşebilmesi için aranan kriterlerin olması, migren ameliyatı girişimlerinin daha az bir kitlede etkili olmasına neden olmaktadır.

Migren ameliyatları sonucunda hasta yaklaşık bir aya kadar ağrılarından kurtulur. Ameliyat sonrası kişide sadece operasyona ait yan etkiler görülmekte ve bu da birkaç gün içerisinde ortadan kaybolmaktadır. Bu nedenle de migren ameliyatına, komplikasyonsuz bir ameliyat diyebiliriz.

Migren ameliyatlarında daha çok migrene sebep olan sinirlerin rahatlatılması ile ağrının ortadan kaldırılması amaçlanarak, bireyin migren ataklarına neden olan bölgelerindeki sinir uçlarına yapılan müdahaleden ibarettir. Ameliyat yaklaşık 1 ila 4 saat sürebilirken, dikiş yerleri çok büyük olmayıp küçük küçük kesiler halindedir.
Migren ameliyatı ile diğer nörolojik ameliyatlar birbirine benzetilmemelidir. Çünkü migren ameliyatı tıpkı bir nokta atışı gibi, sadece ağrının olduğu bölgeye endoskopik olarak girilerek rahatlatma, serbestleme işidir. Ameliyat sonucunda bireyler %90 oranlarda sağlığına kavuşabilmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı diyebiliriz ki migren ameliyatı, dinmeyen, insanı çıldırtan kronik baş ağrılarının geçmesi için kesin çözümdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pendik lazer epilasyon burun estetigi burun estetigi pendik lazer epilasyon