Blog Page Title

Burun estetiği artık daha rahat

Burun estetiği artık daha rahat, daha konforlu: Törpüleme İşlemi Daha Çok Tercih Ediliyor

Burun estetiği artık daha rahat, daha konforlu: Törpüleme İşlemi Daha Çok Tercih Ediliyor

Burun estetiği artık daha rahat, daha konforlu…
Günümüzde Törpüleme İşlemi Tercih Ediliyor
 Ameliyat sonrası yüzde az ya da çok muhakkak morluk ve şişlik görüldüğünü ve morluk miktarının burun kemiğine yapılan müdahale miktarı ile orantılı Burun kemiğinde hiç düzeltme yapılmamışsa veya burun kemiğindeki çıkıntı törpü ile giderilmişse morluk miktarı oldukça az olur. Eğer burun kemiğini kırarak düzeltme gerekiyorsa daha fazla morluk ve şişlik bekleriz. Eskiden neredeyse tüm hastalarımıza burun kemiklerini kırarak burun estetiği yaparken günümüzde artık mümkün olduğu kadar az travmatize eden törpülemeyi tercih etmekteyiz. Dolayısı ile yüz ve gözde daha az morluk ve şişlikle karşılaşmaktayız. Bu sayede ameliyat sonrası iyileşme süreci hızlanmakta, hastalar daha hızlı günlük hayatlarına dönebilmektedir.
Silikon Tamponlar Kullanılıyor
Bundan 15-20 yıl öncesine kadar her bir burun deliğine 1,5-2 metre uzunluğunda burun tamponu konulduğunu Sonraki yıllarda parmak şeklinde tek seferde çıkan hazır burun tamponlarını kullandık. Bu tamponlar eskiye nazaran tampon çıkarılmasını hem hasta hem doktor açısından oldukça kolaylaştırmıştı. Şimdi ise delikli silikon tamponlar kullanmaktayız. Silikon oldukça yumuşak olmasından dolayı burundan kolayca çıkarılmakta hasta daha az rahatsızlık hissetmektedir. Korku ve endişe ile tampon çektirmeye gelen birçok hastada ilk tepki: “Bu kadar mıydı, boş yere korkmuşum” şeklinde olmaktadır. Diğer yandan delikli, silikon tamponun başka bir avantajı da hastanın tamponlu olduğu süre zarfında burundan nefes almaya devam edebilmesidir. Burun estetiği fiyatları hakkında Dr. Reşat Aktaş detaylı bilgiler veriyor.
Doktor ve Hasta Fikir Birliğine Varmalı
Bir başka gelişmenin ise burun estetiği sonrası tahmini görüntüsünün hastaya gösterilebilmesi olduğunu bir bilgisayar programı yardımı ile hastanın fotoğrafı üzerinde; burnunun kalkıklığı, kavsi, uzunluğu, büyüklüğü değiştirilebilir. Böylece doktor ve hasta karşılıklı konuşarak istenilen ve yapılması planlanan burun konusunda fikir birliğine varabilirler. Amaç; yüz ile uyumlu, güzel bir burun elde etmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pendik lazer epilasyon burun estetigi burun estetigi pendik lazer epilasyon